Kada ir kaip reikia valyti automobilio DPF filtrą? Atsako mechanikas

Klaidingai teigiama, kad dyzeliniai automobiliai kenkia gamtai. Šiuolaikiniai inžineriniai stengiasi sukurti ne tik gamtai draugišką energijos išgavimo būdą, tačiau taip pat ir tobulina tas sistemas, kurios yra šiuo metu. Taigi, dyzelinės transporto priemonės tobulinamos taip pat, tad esame tikri, kad neužilgo jos taip pat bus vadinamos aplinkai draugiška alternatyva, kuri tuo pačiu reikalinga komfortą mėgstančiam žmogui.

Viena inovatyviausių sistemų, kuri padeda dyzelinius automobilius padaryti palankesnius gamtai, yra DPF filtrai. Jie padeda atfiltruoti iš automobilio išėjusius suodžius. Panaikinus – neišeina į orą, taigi – nekenkia mums bei kitiems. Žinoma, kad sistema veiktų tinkamai – reikia skirti dėmesio jos priežiūrai, o tai daryti siūlome su geriausiais savo sferos specialistais, kurie teigia, kad geras filtras – tarnaus daug metų.

DPF filtro remontas

Pirmiausia džiugu tai, jog DPF filtro valymo kaina yra gana maža, tad net ir reguliariai naudojantis šia paslauga – Jūsų piniginės turinys nebus mažesnis, tačiau galėsite užsitikrinti, kad tarnavimo laiko tarpas nebus trumpas.

Reguliariai valant – nereikės tvarkyti. Tai yra auksinė taisyklė, kuri galioja daugeliui automobilio sistemų. Lygiai taip pat reikia laikytis režimo, reguliarumo, kadangi jis leis išvengti didelių gedimų, kurie ne visada pataikomi ir tuomet reikalingas kito filtro pirkimas. Tai yra brangiau“,- pasakoja mechanikas Paulius.

Automatinis DPF filtrų išsivalymas

Suodžių filtravimui skirtas įrenginys yra gana mažas, tad jo funkcionalumui išlaikyti labai svarbu, kad pats filtras būtų nuolat valomas. „Jeigu filtras nebus išvalytas – automobilyje prasideda regeneracijos procesas, kurio metu pats filtras išsivalo, tačiau ne taip sėkmingai, kaip kad rankiniu būdu“,- pasakoja mechanikas.

Siekiant, kad pats filtras gebėtų išsivalyti automatiškai – mašinos važiavimo greitis turėtų būti labai mažas, kažkur 10-20 kilometrų intervale. Kadangi tokiu greičiu važinėjama tikrai retai – išvalyti sistemai automatiškai nepavyksta ir ji pradeda kimštis. To rezultatas – gedimai, kurių buvo galima išvengti laiku kreipusis į servisą.

Kada laikas keisti filtrą?

Jeigu reguliariai lankysitės pas specialistus, kurie tikrins ne tik PDF filtro, tačiau ir kitų sistemų funkcionalumą – galėsite būti ramus, kad jie bus sutvarkyti laiku, tai yra, dar tada, kol gedimai tik minimalūs arba užsiteršimo lygis – pradinis.

Visgi, jeigu nuolatos nesilankote servise – siūlome atkreipti dėmesį į kelis požymius, kurie rodo, kad reikalingas valymas. Juos nurodo mechanikas Paulius.

  • Pirmiausia iš transporto priemonės pasirodo balkšvi dūmai. Tai rodo, kad filtras nebevalo suodžių tinkamai.
  • Dažnai jaučiama ir sumažėjusi variklio trauka.
  • Gali padidėti kuro sąnaudos.
  • Dažnai pakyla tepalų lygis ir apie tai signalizuojama skydelyje.
  • Iš variklio gali sklisti šnypštimo garsas.
  • DPF filtrų lemputė užsidega prietaisų skydelyje.

Pasikartosime, kad DPF filtro valymo kaina, palyginus, yra gana maža su paslaugomis, kurios leis Jums ilgam laikui sutvarkyti mašinos gedimus. Tiksliau – jų išvengti.

Kaip atliekami valymo darbai?

Taigi, būtinas mechaninis valymas, kadangi tiktina, kad automatinis – ne iki galo atliks jam paskirtą funkciją vien dėl to, kad netinkamos važiavimo sąlygos nesukelia reikalingų procesų. Mechaninio valymo metu pirmiausia filtras yra išmontuojamas, taip pat – tikrinamas slėgis. Jis padeda numatyti – kokios rimtumo yra gedimas. „Valymui yra naudojamas suspaustas oras, taip pat, specialūs plovikliai. Plovimo procesas yra vykdomas specialiame įrenginyje tad namuose, garažiuke, deja, pačiam tinkamai šio darbo atlikti nepavyks“,- atvirauja mechanikas.

Tinkamai išplovus atliekamas džiovinimo procesas ir galiausiai filtras yra atgal įmontuojamas į transporto priemonę. Pasiekiamas 100 % suodžių bei kitų teršalų išvalymas, kuris gali padėti Jums važiavimo metu sutaupyti kuro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.