Automobilis lizingu: kokie reikalavimai taikomi pirkėjams?


ilgalaikės paskolosNaujus automobilius šiuo metu įperka toli gražu ne visi Lietuos gyventojai, nes vis dėlto – socialinė atskirtis yra tokia didžiulė, jog kai kurie žmonės yra priversti važinėti net viešuoju transportu. Negalintys automobilio įsigyti iš sutaupytų lėšų, aišku, gali rinktis pirkimą išsimokėtinai, tačiau verta akcentuoti, kad tokiu būdu transportą įsigyti irgi gali ne kiekvienas. Lizingu perkamų automobilių įsigijimas yra sudėtingas dėl to, kad Lietuvoje taikomi įstatymų ribojimai, neleidžiantys šia galimybe pasinaudoti asmenims, negaunantiems pakankamai pajamų. Tai reiškia, kad automobilio pirkimas lizingu yra toks pat sudėtingas, kaip ir ilgalaikės paskolos ėmimas. Norint įsigyti automobilį išsimokėtinai, gali būti taikomo šios sąlygos:

  • Pradinis įnašas yra būtinas kai kuriose bendrovėse. Kai kurios automobiliais prekiaujančios bendrovės nurodo, kad jos lizingu transporto neparduoda tiems, kurie neturi pradinio įnašo. Įnašo suma kiekvienoje bendrovėje nustatoma skirtingai, nes įstatymai neįpareigoja nustatyti minimalios ribos. Pavyzdžiui, būsto paskoloms taikomas 20 procentų pradinio įnašo reikalavimas. Tad, jeigu ketinate pirkti automobilį išsimokėtinai, tai turėkite galvoje, kad daugelyje bendrovių bus būtina turėti kažkokią sumą.
  • Įkeitimas. Perkant transportą iš lizingu automobilius parduodančių bendrovių dažniausiai pasitaiko reikalavimas turėti užstatą. Dažniausiai užstatu tampa pats automobilis. Būtina pabrėžti, kad kai kurios automobilių prekybos bendrovės tiesiogiai su klientais lizingo sutarčių nesudaro – jas sudaro pardavėjai, kurie yra įgalioti tarpininkauti lizingo bendrovei. Tai reiškia, kad jūs praktiškai skolinatės iš kitos bendrovės pinigus tam, kad įsigytumėte automobilį. Tas automobilis įkeičiamas lizingo bendrovei. Esmė tame, kad jus aptarnauja tas pats asmuo.
  • Automobilį išsimokėtinai perkantis asmuo turi būti mokus ir nemažiau nei 4 paskutinius mėnesius gaunantis LR gyventojas. Jeigu jūs pajamų negaunate, tai ir neturėsite iš ko mokėti lizingo įmokų. Tai ta pati tvarka, kuri taikoma imant greitąsias paskolas. Asmenys tokiomis finansinėmis paslaugomis negali pasinaudoti, jeigu kreditingumo vertinimo metu matoma, jog jie negauna jokių pajamų. Tai ypač liečia bedarbius.

Tad, jeigu norite įsigyti automobilį išsimokėtinai, tai įsitikinkite prieš tai ar nepažeidžiate nei vienos iš minėtų sąlygų.

Straipsniai

Temos

auto dalys automobilio draudimas automobilis automobilių dalys automobilių nuoma automobilių nuoma Vilniuje auto nuoma autoservisai autoservisas Citroen elektriniai automobiliai Ford greitos paskolos hibridiniai automobiliai KIA logistika naudoti automobiliai padangos padangos internetu Peugeot prekyba naudotais automobiliais remontas vairavimas variklis visureigiai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *