Kaip prailginti sunkvežimio tarnavimo laiką

Kategorijos:

Temos:


Sunkvežimių prevencinė techninė priežiūra yra pats geriausias būdas užtikrinti patikimai veikiančias transporto priemones, prailginti jų tarnavimo laiką ir reikšmingai sumažinti gedimų riziką. Todėl jei esate atsakingi už sunkvežimių parką ir norite išvengti rimtesnių techninių gedimų bei papildomų finansinių nuostolių, pristatome ne vieną techninės priežiūros patarimą, kuris gali pagelbėti.

Tikrinkite skysčių lygį

Labai svarbu reguliariai patikrinti sunkvežimio variklio alyvos, aušinimo skysčio, vairo stiprintuvo, stabdžių, transmisijos ir kitų po varikliu esančių skysčių kiekį. Šis darbas tereikalauja vos kelių akimirkų ir yra labai paprastas būdas išvengti didelių problemų. Jei tikrindami skysčio lygį pastebite jo sumažėjimą, tai gali būti akivaizdus ženklas, kad yra nuotėkis ar atsirado kitų techninių problemų, kurias reikėtų pašalinti, kol jos nepareikalavo dar didesnių išlaidų.

Reguliariai keiskite skysčius

Skysčių keitimo reguliarumas priklauso nuo to, kiek kilometrų sunkvežimis nuvažiuoja, taip pat, koks yra jūsų dažniausiai vežamų krovinių svoris ir kokiais keliais važiuojate. Tuo tarpu, jei skysčių laiku nekeisite, nors sutaupysite trumpuoju laikotarpiu, galiausiai galite patirti nemenkas remonto išlaidas.

Atlikite stabdžių apžiūrą

Eksploatuojant sunkvežimį, labai svarbu reguliariai atlikti stabdžių sistemos apžiūrą, įvertinant stabdžių našumą. Dažnai tikrindami stabdžių būklę galėsite žinoti, koks yra jų nusidėvėjimo lygis, tokiu būdu atėjus laikus pakeičiant stabdžių trinkeles. Taipogi, reikėtų atsižvelgti į tolygų nusidėvėjimą iš šono į šoną ir iš priekio į galą. Tai gali rodyti, kad reikalingas stabdžių sistemos subalansavimas ar remontas.

Tikrinkite padangų slėgį

Kiekvienas sunkvežimio vairuotojas prieš leisdamasis į kelionę turi įsitikinti, kad padangų slėgis yra optimalus. Padangos tiesiogiai kontaktuoja su kelio danga, todėl labai svarbu, jog jos būtų tinkamai pripūstos. Tokiu būdu galima išvengti netolygaus padangų dėvėjimosi, užtikrinti optimalų sukibimą, sumažinti kuro sąnaudas, prisidėti prie efektyvesnio stabdymo ir kt.

Patikrinkite padangų būklę

Padangų slėgio patikrinimas nėra vienintelė užduotis, kurią reikėtų atlikti, kai kalbama apie sunkvežimio padangas. Ne ką mažiau svarbu reguliariai patikrinti ir padangų būklę. Jei tikrindami padangas pastebite nevienodą nusidėvėjimą, tai gali būti susiję su padangų slėgio, pakabos ar geometrijos problemomis. Taip pat reikėtų patikrinti ir padangų protektoriaus gylį. Visa tai padės išvengti įvairių galimų problemų kelyje.

Patikrinkite oro filtrus

Jei oro filtras yra švarus ir tinkamai veikia, galima reikšmingai sumažinti degalų sąnaudas, kartu užtikrinant, kad sunkvežimio variklis sklandžiai veiktų. Tuo tarpu, jei oro filtras užsikemša, į variklį patenkančio oro kiekis sumažėja, dėl ko taip pat susiduriama ir su variklio galios sumažėjimu bei didesnėmis degalų sąnaudomis. Reguliarus oro filtrų tikrinimas ir keitimas padės viso to išvengti.

Kokybiškų detalių pasirinkimas

Atėjus metui pakeisti susidėvėjusias sunkvežimio detales, vertėtų nedelsti ir pasirinkti kokybiškas pakaitines autodalis. Tokiais atvejais gali būti naudojamos tiek naujos, tiek ir naudotos sunkvežimių dalys, tačiau visuomet reikia atsižvelgti į jų būklę ir tinkamumą konkrečiam sunkvežimio modeliui.

Patikrinkite pavarų dėžę ir sankabą

Siekiant užtikrinti, kad sunkvežimio techninė būklė būtų optimali, taip pat reikėtų nepamiršti ir pavarų dėžės bei sankabos. Reguliari pavarų dėžės apžiūra ir patikrinimas gali padėti laiku užfiksuoti galimas problemas, tokiu būdu išvengiant galimų papildomų išlaidų.

Pabaigai

Nors tai nėra vieninteliai būdai, kuriais galima užtikrinti tinkamą sunkvežimio techninę būklę, pasirūpinus minėtomis užduotimis galima prailginti transporto priemonės tarnavimo laiką ir sumažinti patiriamas sąnaudas.

Straipsniai

Temos

automobilio draudimas automobilis automobilių dalys automobilių nuoma automobilių nuoma Vilniuje auto nuoma autoservisai autoservisas Citroen elektriniai automobiliai Ford greitos paskolos hibridiniai automobiliai KIA logistika naudoti automobiliai padangos padangos internetu Peugeot prekyba naudotais automobiliais remontas vairavimas vairavimo mokykla variklis visureigiai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *