Populiariausias „Luminor lizingas“ automobilis Baltijos šalyse – „Toyota Corolla“, traktorius – „John Deere“


Lizingo bendrovės „Luminor lizingas“ duomenimis, pernai Baltijos šalių klientai (gyventojai bei įmonės) dažniausiai pirko Japonijos automobilių gamintojos „Toyota“ automobilius. Populiariausias buvo „Toyota Corolla“, antroje vietoje – „Toyota RAV4“. Tarp žemės ūkio technikos įsigijimų karaliavo „John Deere“ traktoriai. Pandemija turėjo įtakos vartotojų apsisprendimui pirkti  – bendrovės „Luminor lizingas“ naujai pasirašytų sutarčių suma pernai, palyginti su 2019-aisiais, mažėjo apie 10 proc. 

2020 metais daugiau nei 50 proc. „Luminor lizingas” sudarytų lizingo sutarčių buvo skirtos automobiliui įsigyti.  Dažniausiai pirkti japonų gamintojų modeliai – populiariausi buvo „Toyota Corolla“, „Toyota RAV4“, „Nissan Qashqai“. Po jų rikiavosi Prancūzijos koncernui „Renault“ priklausantys prekės ženklai – lizingu daugiausiai įsigyta „Dacia Duster“ ir „Renault Trafic“ modelių automobilių.

„Populiariausių automobilių modelių penketuke įvyko rokiruotė – 2019 metais daugiausiai buvo įsigyta „Toyota RAV4“, kuris šiais metais nukrito į antrą vietą. „Nissan Qashqai“ į ketvirtą vietą nustūmė „Dacia Duster“, o „Renault Trafic“ iš 2019 metais buvusio šešto perkamiausio modelio pakilo į penktą vietą ir iš lyderio pozicijos išstūmė „Toyota C-HR“, – sako bendrovės „Luminor lizingas“ vadovė Žydrūnė Samuolienė.

„Luminor lizingas“ duomenimis automobilių įsigijimas pernai sudarė daugiau nei pusę visų lizingu pirktų prekių. Penktadalį lizingu įsigytų prekių sudarė traktoriai ir kombainai. Palyginti su 2019 metais, automobilių dalis naujų pardavimų struktūroje sumažėjo 4 proc., o traktorių ir kombainų dalis padidėjo 7 proc.

Žemės ūkio technikos įsigijimuose pernai kaip ir 2019 metais karaliavo „John Deere“ traktoriai – jų nupirkta dvigubai daugiau nei antroje vietoje pagal sudarytas lizingo sutartis esančių „Case“ modelio traktorių. Populiarūs buvo ir „Massey Ferguson“, „Valtra“, „New Holland“ traktoriai. 2019 metais situacija buvo panaši, tik antroje vietoje po „John Deer“ rikiavosi Suomijos „Valtra“.

„Lizingo rinka praėjusiais metais šiek tiek sulėtėjo – mūsų bendrovėje buvo sudaryta apie 10 proc. mažiau lizingo sutarčių nei 2019 metais. Didesnę dalį pokyčio lėmė automobilių rinkos stabtelėjimas. Tuo tarpu žemės ūkio technikos pardavimo apimtys pernai ir užpernai bemaž nesikeitė. Įdomu tai, kad net 82 proc. lizingu įsigytų lengvųjų automobilių, žemės ūkio technikos ir įrangos buvo nauji. Verslas ir gyventojai dėl koronaviruso skolinosi atsargiau, o jeigu jau nusprendė įsigyti naują prekę – verčiau pirko naują, o ne naudotą“, – sako Ž. Samuolienė.

Pernai „Luminor lizingas“ Baltijos šalyse sudarytų naujų lizingo sutarčių suma sudarė 358 milijonus eurų, šiek tiek mažiau nei 2019 metais, kuriais naujų lizingo sutarčių buvo sudaryta apie 396 milijonai eurų.

Straipsniai

Temos

automobilio draudimas automobilis automobilių dalys automobilių nuoma automobilių nuoma Vilniuje automobilių supirkimas auto nuoma autoservisai autoservisas Citroen elektriniai automobiliai Ford hibridiniai automobiliai KIA logistika naudoti automobiliai padangos padangos internetu paskola internetu Peugeot prekyba naudotais automobiliais remontas vairavimas variklis visureigiai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *