Automobilių akumuliatoriai: ką būtina žinoti?


masinų priedai

Akumuliatorius yra prietaisas, skirtas energijai kaupti. Įsigydami naują akumuliatorių, tikimės, kad jis mums tarnaus bent jau dešimtmetį ir visai negalvojame apie tai, kad privalome tinkamai jį prižiūrėti, todėl šiam išsikrovus pradedame kaltinti visus (gamintojus, pardavėjus ir t. t.), tik ne pačius save. Kad to išvengtumėte, primename jums pagrindines akumuliatoriaus naudojimo taisykles.

Automobilių dalys parduodamos Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose Lietuvos miestuose, todėl nesunkiai rasite labiausiai jūsų poreikius atitinkantį gaminį, tačiau rinkdamiesi išlikite atidūs ir objektyviai įvertinkite akumuliatorių. Kiekvienas automobilis turi vietą, kurioje montuojamas šis prietaisas. Tai reiškia, kad priklausomai nuo transporto priemonės modelio, akumuliatoriaus matmenys gali skirtis. Rinkitės tokį gaminį, kurio ilgis, plotis ir aukštis visiškai atitinka jūsų automobilio modelį. Be to, specialistai rekomenduoja rinktis atsižvelgiant į automobilio gamintojo reikalavimus. Tiesa, tokio akumuliatoriaus kaina gali būti gerokai didesnė. Jei negalite skirti didesnės sumos, privalote rinktis identiškos charakteristikos akumuliatorių (gamintojo rekomenduojamos talpos ir galingumo). Nepasitikėkite negirdėtais prekės ženklais. Gali būti, kad užsienyje gamintas akumuliatorius neištvers lietuviškos žiemos. Be to, turėtumėte vengti naudotų akumuliatorių, nes niekuomet nesužinosite, kokiomis sąlygomis jis buvo naudotas ir kiek iš tiesų jums dar tarnaus.

Dažniausiai dėl akumuliatoriaus skundžiamasi žiemą, kadangi atšalus orams nepavyksta užvesti automobilio. Tiesa, dėl to ne visuomet kaltas akumuliatorius. Gali būti, kad jis atsisako jums tarnauti dėl visai kitokio gedimo – dažniausiai dėl netvarkingos elektros instaliacijos ar prasto generatoriaus. Siekdami išvengti bet kokių galimų problemų, turėtumėte patikrinti akumuliatoriaus įtampą dar neprasidėjus žiemai. Išjungus variklį ir visus elektros prietaisus, jo įtampa turėtų siekti maždaug 12,7 V. Mažesnė įtampa tik patvirtina, kad greitu metu, orams atšalus, automobilio greičiausiai užvesti nepavyks. Jei įtampa yra gerokai didesnė, taip pat nereikėtų džiūgauti, kadangi akumuliatoriaus skystis gali virsti dujomis, o kai kuriais atvejais akumuliatorius net gali susprogti.

Nepamirškite, kad jei akumuliatorius yra naudojamas gana sunkiomis sąlygomis, t. y. dažnai važinėjant po miestą, nuolatos naudojant papildomą elektros įrangą ir t. t., privalote reguliariai tikrinti jo veikimą ir, jei reikia, naudoti išorinį energijos šaltinį. Jei akumuliatorius išsikrovė, privalote jį įkrauti nieko nelaukdami, kadangi vėliau jis neįgaus savo buvusio pajėgumo. Be to, palikdami automobilį kieme, nepamirškite išjungti visus elektros energiją naudojančius prietaisus. Nepalikite įjungtos signalizacijos, jei automobilį kieme paliekate ilgesniam laikui (porai savaičių ar daugiau).

Kokybiškos automobilių dalys parduodamos daugelyje automobilių priežiūros salonų, todėl net ir prasidėjus šalčiams galėsite įsigyti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį akumuliatorių, tačiau siekdami išvengti neplanuotų išlaidų, reguliariai tikrinkite jo būklę. Specialistai rekomenduoja akumuliatoriaus darbu pasidomėti kaskart, kai keičiate tepalus. Be to, įsigiję naują akumuliatorių, neturėtumėte išmesti senojo. Nenaudojamus akumuliatorius reikėtų atiduoti į juos superkančias įmones. Kai kurios įmonės, parduodančios naujas automobilio dalis, už jiems atiduotą nebenaudojamą akumuliatorių suteikia nuolaidą naujam pirkiniui.

 

Straipsniai

Temos

automobilio draudimas automobilis automobilių dalys automobilių nuoma automobilių nuoma Vilniuje automobilių supirkimas auto nuoma autoservisai autoservisas Citroen elektriniai automobiliai Ford hibridiniai automobiliai KIA logistika naudoti automobiliai padangos padangos internetu paskolos Peugeot prekyba naudotais automobiliais remontas vairavimas variklis visureigiai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *