Kaip rūpintis automobiliu žiemą?


Už lango spustelėjęs šaltukas bei sniego pusnys sukelia gana daug problemų vairuotojams. Gali tekti ne tik ne tik keletą kartų per dieną gramdyti ledą nuo stiklų, bet ir gerai pasukti galvą, kaip pasiekti reikiamą vieną ar tiesiog, kaip užvesti variklį. Norime pateikti keletą patarimų, kuriuos siūlo ir autoservisai, kuo būtina pasirūpinti ir į ką atkreipti didžiausią dėmesį atėjus šalčiams.

Visi vairuotojai greičiausiai žino, jog lengvieji automobiliai šaltuoju metų laiku privalo važinėti su žieminėmis arba su demisezoninėmis padangomis. Pagal Kelių eismo taisyklių nurodymus mažiausias galimas žieminių padangų protektoriaus gylis gali būti 3 mm. Rekomenduojama pirkti tik naujas padangas, taigi, atsižvelgdami į savo piniginės galimybes, geriau rinkitės pigesnes naujas negu naudotas padangas. Prieš žiemą nepamirškite patikrinti ir atsarginio rato būklės.

Ruošiantis važinėti slidžiais žieminiais keliais, reikia gerai patikrinti, ar dar ne laikas keisti stabdžių trinkeles. Jeigu jūsų automobilis yra senesnis negu penkerių metų, tuomet reiktų gerai apžiūrėti ir stabdžių cilindrų būklę. Taip pat labai svarbu patikrinti stabdžių skystį, kadangi jis per kurį laiką praranda svarbiausias savo savybes, o tai gali sukelti didelių problemų.

Vienas iš dažniausių automobilio gedimų žiemą – tai variklio užvedimo problemos. Dažniausiai to priežastis būna silpnas, savo funkcijos gerai neatliekantis akumuliatorius, taigi prieš šalčius reikėtų pasitikrinti ir jį. Oro temperatūrai nukritus žemiau nulio, sumažėja akumuliatoriaus pajėgumas, todėl būtina patikrinti realų baterijos pajėgumą. Be to automobilyje visuomet turėkite švarius ir neapsioksidavusius aukštos įtampos laidus. Atkreipkite dėmesį ir į generatorių. Jeigu jis pagamina per mažai elektros energijos, tai ir akumuliatorius gali būti įkraunamas nepilnai.
Atšalus orams dažnai sugenda tos automobilio sistemos, kuriose yra naudojami skysčiai, kadangi jie užšalę plečiasi ar traukiasi, pavyzdžiui, vanduo šaldamas plečiasi, o tuo tarpu tepalai ir nevandeniniai skysčiai – traukiasi. Patikrinkite, ar gerai aušinimo skystis cirkuliuoja per automobilio salono šildytuvo radiatorių. Langų skystį pakeiskite atspariu šalčiui.

Kai paroje tamsių valandų būna gerokai daugiau nei šviesių būtina patikrinti, ar visos automobilio lemputės šviečia be priekaištų, ar švarūs ir nesubraižyti priekinių žibintų stiklai, ar šviesos gerai sureguliuotos. Patariama automobilyje turėti keletą atsarginių lempučių bei saugiklių rinkinį. Tai nedaug kainuoja, tačiau kartais tikrai labai praverčia.

Nemaža dėmesį reikėtų skirti ir automobilio salono šildymo sistemai. Visų pirma, reiktų patikrinti aušinimo skystį bei apžiūrėti, ar salono oro filtras nėra užterštas, kadangi jam užsikišus ima labai stipriai rasoti langai. Šį filtrą rekomenduojama keisti priklausomai nuo automobilio eksploatacijos sąlygų ir intensyvumo.

Atšalus sutepkite durelių ir bagažinės spyneles cheminiais preparatais, neleidžiančiais joms užšalti. Gumas išpurkškite specialiu silikonu. Jei laikas keisti tepalus ir alyvas, laiko ir pinigų sutaupysite atlikdami tai dabar – nelaukite kol viršysite leidžiamus pravažiuoti kilometrus.

Prisiminkite, kad ne visus paruošiamuosius šalčiams darbus galite atlikti patys, todėl autoservisai Panevėžyje ir kituose miestuose siūlo tai padaryti greitai ir kokybiškai. Juos rasite paspaudę nuorodą. Vienintelio apsilankymo metu patyrę meistrai patikrins svarbiausias automobilio vietas ir tokiu būdu galėsite užbėgti įvairiems gedimams už akių. Taip sutaupysite laiko, pinigų ir galėsite ramiai džiaugtis žiemos teikiamais malonumais.

Straipsniai

Temos

automobilio draudimas automobilis automobilių dalys automobilių nuoma automobilių nuoma Vilniuje automobilių supirkimas auto nuoma autoservisai autoservisas Citroen elektriniai automobiliai Ford hibridiniai automobiliai KIA logistika naudoti automobiliai padangos padangos internetu paskola internetu Peugeot prekyba naudotais automobiliais remontas vairavimas variklis visureigiai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *