Kokios turi būti vasarinės padangos?


padangosAtrodytų, kad išsirinkti vasarines lengvojo automobilio padangas yra lengviau nei žiemines. Tačiau ir šiuo atveju turi būti užtikrinti tam tikri reikalavimai. Pagrindiniai iš jų – tai nuo padangų priklausantis kuro naudojimo efektyvumas, tai yra padangų pasipriešinimas riedėjimui, padangų sukibimas su šlapia kelio danga ir padangų skleidžiamas triukšmas. Jeigu renkatės padangas pagamintas ir parduodamas Europos Sąjungoje nuo 2012 m., tokiu atveju visi šie reikalavimai yra nurodomi specialiu ženklinimu.

Nuo padangų priklausantis kuro naudojimo efektyvumas ženklinamas raidėmis nuo A iki G. A reiškia didžiausią efektyvumą, o G – mažiausią. A raide pažymėtos padangos sunaudoja 9 % mažiau kuro, nei turinčios G raidę. Padangų sukibimas su šlapia kelio danga ženklinamas taip pat. Stabdymo kelio skirtumas tarp A ir G padangų gali būti net iki 30 %. Padangų skleidžiamas triukšmas skirstomas į 3 grupes, žymimas bangelėmis. Skirtumas tarp dviejų bangelių reiškia, kad padangos kelia dvigubai didesnį triukšmą. Bangelės atitinka Europos Sąjungos nustatytus triukšmo lygius: 1 pajuodinta bangelė – reiškia, kad keliamas triukšmas yra 3 dB mažesnis nei griežčiausias lygis, kuris bus įvestas iki 2016 metų, 2 pajuodintos bangelės – atitinka tą lygį, kuris bus įvestas iki 2016 metų, o 3 pajuodintos bangelės – atitinka dabartinį lygį, kuris nuo 2016 metų bus netinkamas. Be to, renkantis vasarines padangas rekomenduotina atkreipti dėmesį ir į padangos greičio indeksą.

Minimalus leistinas lengvųjų automobilių vasarinių padangų protektoriaus gylis yra 1.6 mm, tačiau ekspertai rekomenduoja 3 mm. Kuo labiau nusidėvejusios padangos, tai yra kuo mažesnis jų protektoriaus gylis, tuo labiau pailgėja stabdymo kelias, ypač esant blogoms kelio sąlygoms. Todėl specialistai rekomenduoja laiku keisti padangas ir nelaukti, kol jos visiškai susidėvės.

Pakeitus padangas, labai svarbu vasarines padangas tinkamai saugoti. Prieš padedant saugoti ir padangas, ir ratlankius reikia gerai nuplauti. Per žiemą padangas laikyti tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje. Padangas, sumontuotas ant ratlankių, galima krauti į krūvą, tačiau nesumontuotas padangas būtina laikyti vertikalioje padėtyje.

Nerekomenduotina žieminių nedygliuotų padangų naudoti vasarą. Tokios padangos dėvėsis daug greičiau, be to žieminių padangų savybės nėra tinkamos vasaros sąlygoms: vasarą tokios padangos prasčiau sukimba su kelio danga, kai šlapia, dėl to prastėja stabdymo savybės ir taip nėra užtikrinamas reikiamas saugumas.

 

Straipsniai

Temos

automobilio draudimas automobilis automobilių dalys automobilių nuoma automobilių nuoma Vilniuje automobilių supirkimas auto nuoma autoservisai autoservisas Citroen elektriniai automobiliai Ford hibridiniai automobiliai KIA logistika naudoti automobiliai padangos padangos internetu paskola internetu Peugeot prekyba naudotais automobiliais remontas vairavimas variklis visureigiai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *